Naturalne środki ochrony przedziorczej i przechowywania warzyw

Choroby przechowalnicze to jeden z najpoważniejszych problemów w ochronie warzyw przeznaczonych do przechowywania. Często występują one w takim nasileniu, że powodują całkowitą nieopłacalność składowania. Od kilku lat z bardzo dobrymi rezultatami stosowany jest biologiczny preparat Polyversum. Ponieważ preparat nie ma żadnej karencji i nie pozostawia jakichkolwiek pozostałości zabieg można wykonać nawet bezpośrednio przed zbiorem. Od 3 lat testowana jest nowa metoda ochrony zebranych płodów przy pomocy Polyversum. Polega ona na zamgławianiu tym preparatem komór przechowalniczych już po złożeniu do nich płodów.

Niezwykły sukces w przechowywaniu warzyw.
Porównanie dwóch skrzyń tej samej odmiany kapisty Zenon w różnych warunkach .

Metoda ta stała się możliwa po wprowadzeniu na rynek przez firmę PulsFog zamgławiaczy BIO o dwóch parach dysz. Zamgławiacze te charakteryzują się dużo niższą temperaturą pary u wylotu, dzięki czemu zarodniki grzyba zawartego w Polyversum mogą przeżyć proces wytworzenia pary. Zamgławianie 100-u tonowej komory trwa ok 25 min i po tym czasie uzyskujemy praktycznie pełne wysycenie parą, dzięki czemu mgła wraz zarodnikami wciska się we wszystkie szczeliny dokładnie pokrywając składowane warzywa i owoce. Z zarodników następnie rozwija się grzybnia zabezpieczająca płody przed rozwojem grzybów chorobotwórczych, proces ten przebiega mimo niskiej temperatury w komorze. Metoda ta, testowana była dotychczas w przechowywaniu kapustnych, selera korzeniowego oczyszczonego, papryki, bobu jak również owoców takich jak jabłka czy gruszki. Metoda ta, oczekuje na rejestrację w trybie rejestracji małoobszarowej.

Pietruszka przechowywana do lipca.
Pietruszka przechowywana do lipca. Zobacz jak polyersum zabezpieczył pietruszkę przy długim przechowywaniu.
Najlepszy w Polsce preparat chroniący pietruszkę przed ordzawieniem.
Najlepszy w Polsce preparat chroniący pietruszkę przed ordzawieniem.
Polyversum zapobiega rozwojowi gniazd gnilnych w czasie przechowywania.
Polyversum zapobiega rozwojowi gniazd gnilnych w czasie przechowywania.

Filmy

K-eKc0FTGAE
Pietruszka przechowywana do lipca.
Zobacz jak polyersum zabezpieczył pietruszkę przy długim przechowywaniu.
5zSNE0g0kFY
Przechowywanie kapusty do lipca.
ZTUsbrNFRqc
Zobacz jak wygląda przebieg zabiegu zamgławiania w komorze z użyciem PulsFOG.
McimV2rjZ48
Przechowywanie kapusty pekińskiej do kwietnia 2014.
Rbt1Cj32sSY
Zamgławiania komory przechowalniczej z selerem przy pomocy PulsFOG K-22 BIO.
twxPYSiq9mg
Zamgławiania komory przechowalniczej z kapustą pekińską przy pomocy PulsFOG K-22 BIO.
ix5o8Uhubsk
Kapusta na długotrwałe przechowywanie.Uprawa jesiennej w zagęszczeniu 80 tys na hektar. Doskonała jakość i łatwa sprzedaż.
uLeFLw3JiGc
Niezwykły sukces w przechowywaniu warzyw.
Porównanie dwóch skrzyń tej samej odmiany kapisty Zenon w różnych warunkach .
uf_AxU73uCw
Zobacz jak wygląda przebieg zabiegu zamgławiania w komorze z użyciem PulsFOG.
xj5GoOHzil8
Przygotowanie bobu do sprzedaży i sposób przechowywania z użyciem zamgławiania i PulsFoga K-22 Bio.
Porównanie jak psują się strąki bez użycia polyversum i po użyciu.

Artykuły

Zamgławianie w przechowywaniu warzyw, przy użyciu polyversum. Zamgławianie w przechowywaniu warzyw, przy użyciu polyversum. Zamgławianie w przechowywaniu warzyw, przy użyciu polyversum. Komunikat o nowej rejestracji Polyversum WP do do ochrony plonów warzyw i owoców metoda zamgławiania w komorach przechowalniczych Komunikat o nowej rejestracji Polyversum WP do do ochrony plonów warzyw i owoców metoda zamgławiania w komorach przechowalniczych

Zalecenia

Zalecenia dla śliwek. Zalecenia dla czereśni. Zalecenia dla pietruszki. Zalecenie do brokuł. Zalecenia dla papryki pod osłonami.

Etykiety

Etykieta Polyversum - użytkownik profesjonalny Etykieta AS 500 Etykieta XStress Etykieta Polyversum - NIE AKTUALNA - SPRAWDŹ NOWĄ Etykieta Polyversum - użytkownik nieprofesjonalny

Informacje

więcej niż zwiliżacz równomierne pokrycie protector Precyzyjne dostarczanie wapnia ograniczenie chorób fiziologicznych biocal Blackjak większe plony, stymulacja systemu korzeniowego Uprawa pora, cebuli bezpieczne zwalczanie chwastów.

Prezentacje

BioCal - Zalecenia | Zalecenia stosowania dla warzyw i owoców Jak zapobiegać pękaniu łuszczyn rzepaku. Vaporgard - Mechanizm działania Polyversum - Wyniki doświadczeń Prezentacja szkoleniowa na temat ordzawienia pietruszki.

Programy

Przechowywanie warzyw sucho i bez pozostałości. Wysokie plony zaczynają się od dobrze przygotowanej rozsady Program dla borówki amerykańskiej. Nautralny adiuwant protectant do fungicydów insektycdów nawozów dolistych Naturalny polimer zapobiegajcy osypywaniu się łuszczyn rzepaku.